4 põhjust, miks just nüüd on õige aeg liituda Solderaga

Päritolutunnistused
lugemisaeg 3 minutit

Kas teil on päikesepaneelid? Kas teadsite, et võite oma päikesepaneelide pealt rohkem raha teenida? Just nüüd on parim aeg liituda Solderaga ja muuta oma päikesepaneelide elektri päritolutunnistused tõeliseks tuluallikaks!

Mis on päritolutunnistused?

Elektrivõrk on nagu ookean, kus kõik on segunenud ja elektrone ei saa juhtmetes eristada. Lahendusena loodi süsteem, kus elektritootjad saavad Eestis Eleringilt päritolutunnistusi oma võrku müüdud elektri eest. Neid päritolutunnistusi müüakse üldjuhul elekrist eraldi ning neid kaubeldakse "üle leti", mitte elektribörsil.

Päritolutunnistus on dokument, mis tõendab, et tarbitav elekter on toodetud taastuvatest allikatest. See toimib nagu rohelise energia sünnitunnistus, võimaldades elektritootjatel näidata, et nende toodetud elekter pärineb näiteks päikesest, tuulest või muudest taastuvatest allikatest. Nende tunnistuste olemasolu on kriitiline, sest see võimaldab tarbijatel näidata, et nad tarbivad rohelist elektrit ning võimaldab taastuvenergia tootjatel sellest lisaraha teenida.

Siin on 4 põhjust, miks tasub kohe tegutseda:

1. Päritolutunnistusi ei väljastata tagasiulatuvalt

Paljud tootjad on üllatunud, kui pärast mitut aastat elektri tootmist avastavad, et nad hakkavad päritolutunnistusi tootma alles siis, kui nad on nende saamiseks avaldused esitanud Eleringile. Kui te ei saa oma elektri päritolutunnistusi õigeaegselt, kaotate võimaluse nende abil tulu teenida. Soovitame esimesel võimalusel vajalikud avaldused ära koostada ja saata.

Kuidas Soldera aitab: Soldera aitab teil kiiresti täita kõik vajalikud avaldused ja kiirendab registreerimisprotsessi, et saaksite oma päritolutunnistused õigeaegselt kätte.

2. Päritolutunnistustele peab leidma ostja enne kui need aeguvad

Ainult avalduste esitamisest ei piisa, et päritolutunnistustest tulu saada. Neile peab ise ostja leidma. Seadus näeb ette, et päritolutunnistustega saab kaubelda ainult kuni 12 kuud pärast tootmishetke. Pärast seda ei saa neid kellelegi teisele kanda.

Kuidas Soldera aitab: Soldera tagab, et teie päritolutunnistused müüakse õigeaegselt, kindlustades, et teil ei jää tulu saamata.

3. Värskemad tunnistused toovad kõrgemat hinda.

Paljud taastuvenergia tootjad koguvad oma päritolutunnistusi mitu kuud ja sooritavad käsitsi ühe suurema müügitehingu. Põhjuseid on mitu - ostjad ei taha väikeseid koguseid, väikeste koguste eest makstakse madalamat hinda, tihedate müükide tegemine on ajakulukas ja müükidest oodatav tulu on madal võrreldes ajakuluga.

Kuidas Soldera aitab: Soldera müüb kõikide liitunud tootjate päritolutunnistusi üheskoos ja regulaarselt. See tähendab, et müügid toimuvad suuremate kogustega ja värskemate päritolutunnistustega - see tagab paremad hinnad ja kindlama tulu.

4. Aeg tiksub.

Registreerimine, paberimajandus ja päritolutunnistuste haldamine kõik võtavad teie aega. Paljud lükkavad nende küsimustega tegelemise edasi ja unustavad ära. Kuigi väiketootjatele võib tulu tunduda väike, võib järgmise 10 aasta jooksul viivitamine viia märkimisväärse kaotuseni. Päritolutunnistuste müük võib moodustada üllatavalt suure osa selle investeeringu kasumist.

Kuidas Soldera aitab: Solderaga liitumine võtab alla 30 minuti ja ei nõua teilt pärast seda aktiivset haldamist. Kui te veel päritolutunnistusi ei saa, koostame teile korrektsed dokumendid ja esitame need Eleringile. Pärast liitumist on vaja ainult käia ühe nupuvajutusega arveid esitamas.

Kuidas alustada?

Soldera kohta saate rohkem lugeda meie kodulehel ja kohe liitumiseks saate vajutada siia. Nagu oleme siin rääkinud - parim aeg liitumiseks on kohe.

Ärge jätke raha lauale - liituge Solderaga juba täna ja maksimeerige oma päikesepaneelide potentsiaali!

Stenver Jerkku
Soldera CEO
LinkedIn
Ühine meie uudiskirjaga
Saa värsked uudised Solderast ja turust otse oma postkasti!
Liitu uudiskirjaga!

Lisatulu juba ootab

Päritolutunnistusi saab kaubelda ainult esimesed 12 kuud pärast tootmishetke, seega ei ole mõistlik kaua oodata.